Straipsniai

Kas yra gliukomananas?

Gliukomananas – tai natūralios maistinės skaidulos, kurios gaunamos iš leopardinių amorfofalų šaknų. Amorfofalas – tai aroninių šeimos augalas, kurio rūšių yra apie 170 ir kuris paplitęs tropikuose ir subtropikuose. Konjako manganas, arba leopardinis amorfofalas (lot., Amorphophallus konjac Koch.), tiksliau šio augalo šaknis, plačiai naudojama Azijos virtuvėse, taip pat gaminant maisto papildus, padedančius numesti svorio.

 

Kodėl gliukomanano yra lieknėjimo papildų sudėtyje?

 

Gliukomananas turi savybę labai smarkiai brinkti – sugeria iki 50 kartų daugiau vandens, nei sveria pats. Tad, išbrinkdamas skrandyje, jį dalinai užpildo, todėl greičiau pajuntamas sotumas, ir tai savo ruožtu natūraliai mažina apetitą. Kadangi gliukomananas turi stiprių absorbuojamųjų savybių, jis padeda palaikyti normalią cholesterolio koncentraciją kraujyje. Be to, vartojant maistinių skaidulų, lėtėja gliukozės pasisavinimas, dėl to ir cukraus kiekis kraujyje didėja lėčiau. Tai vėlgi pailgina sotumo jausmą. Mitybos specialistai teigia, kad, norint atsikratyti svorio, skaidulinio maisto dienos racione turėtų būti kuo daugiau.

 

Kodėl auga svoris?

 

Greitas maistas, sėdimas darbas, patogi sofa prieš televizorių, įvairūs užkandžiai, fizinio aktyvumo trūkumas turi įtakos kūno svorio didėjimui, nes gauname daug daugiau kalorijų, nei jų reikia mūsų organizmui. O kur dar stresas, kuris lydi kone kasdien ir turi ne tik daug įtakos mūsų psichologinei savijautai, bet ir skatina sparčiau gamintis alkį sukeliantį hormoną. Norėdami kompensuoti emocinį diskomfortą, dažniausiai nesusimąstydami valgome tiek, kiek telpa, užkandžiaujame tarp valgymų, kad nuslopintume nerimą, stresą ir patirtume malonumą ar atsipalaiduotume.

 

Ką gali maisto papildai, padedantys lieknėti?

 

Europos maisto saugos tarnyba (EFSA) yra patvirtinusi, kad gliukomananas, laikantis sumažintos energinės vertės dietos, padeda mažinti svorį. Norint pasiekti teigiamą poveikį, per parą reikia suvartoti 3 g. gliukomanano trimis porcijomis po 1 g. prieš valgį, išgeriant 1–2 stiklines vandens. EFSA taip pat yra patvirtinusi, kad gliukomananas padeda palaikyti ir normalią cholesterolio koncentraciją kraujyje, kai per parą jo suvartojama 4 g. specialistai pabrėžia, kad vien maisto papildai nepadės ilgam atsikratyti nereikalingų kilogramų. Norint išlaikyti kūno svorį, reikia laikytis racionalios ir subalansuotos mitybos, sveikos gyvensenos, būti pakankamai fiziškai aktyviam.

atgal